Statoil ASA zmienia nazwę na Equinor ASA
Dnia 15 maja 2018 roku, zarząd Statoil zatwierdził zmianę nazwy firmy na Equinor. Zmiana nazwy wspiera strategię i rozwój firmy jako przedsiębiorstwa energetycznego o szerokim zasięgu.
Nazwa Equinor powstała z połączenia słowa "equi", będącego punktem wyjścia dla takich słów jak równy, równość i równowaga, oraz słowa "nor", sygnalizującego, że firma jest dumna ze swojego norweskiego pochodzenia i chce je aktywnie wykorzystywać w swoim pozycjonowaniu.
"Equinor jest mocnym wyrazem tego, kim jesteśmy, skąd pochodzimy i do czego dążymy. Jesteśmy firmą opartą na wartościach, a równość opisuje, w jaki sposób chcemy podchodzić do ludzi i społeczeństw, w których działamy. Norweski szelf kontynentalny pozostanie rdzeniem naszej firmy, a my będziemy wykorzystywać nasze norweskie dziedzictwo w pozycjonowaniu, kontynuując nasz międzynarodowy rozwój zarówno w sektorze ropy naftowej, gazu ziemnego, jak i energii odnawialnej." - mówi Sætre.
Strategia Statoil przedstawiona w 2017 r. określa jasne zasady rozwoju odrębnego i konkurencyjnego portfolio. Statoil będzie rozwijał długoterminową wartość na norweskim szelfie kontynentalnym, pogłębiał działalność w głównych obszarach oraz rozwijał nowe opcje wzrostu na arenie międzynarodowej. Statoil jest jednym z najbardziej efektywnych pod względem emisji dwutlenku węgla producentów ropy naftowej i gazu ziemnego na świecie i będzie dalej rozwijać swoją przewagę w zakresie niskiej emisji dwutlenku węgla. Statoil buduje istotną pozycję przemysłową w zakresie rentownej energii odnawialnej i przewiduje, że do 2030 roku zainwestuje 15-20% całkowitych nakładów inwestycyjnych w nowe rozwiązania energetyczne.
"Dostarczyliśmy solidne wyniki za 2017 rok i dziś jesteśmy na mocnej pozycji. Wzmocniliśmy naszą konkurencyjność, radykalnie poprawiliśmy nasz portfel projektów i mamy jasną strategię dalszego rozwoju naszej firmy. Ponieważ pozycjonujemy się w celu długoterminowego tworzenia wartości i bycia konkurencyjnym również w niskoemisyjnej przyszłości, poszukiwaliśmy nazwy, która oddaje nasze dziedzictwo i wartości, a jednocześnie odzwierciedla możliwości, jakie widzimy. Jestem przekonany, że nazwa Equinor będzie wspierać naszą strategię i wizję kształtowania przyszłości energetyki." - mówi Sætre
Najnowsze wiadomości
Polskie firmy chcą włączyć się w łańcuch dostaw dla morskich farm wiatrowych
O wymaganiach projektowych, logistyce i transporcie, a także poszukiwanych kompetencjach przy budowie morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozmawiali przedstawiciele polskich firm podczas Dnia Dostawcy zorganizowanego przez Equinor i Polenergię.
Equinor i Polenergia stawiają kolejny istotny krok w rozwoju projektu Bałtyk 1
Equinor i Polenergia stawiają kolejny istotny krok w rozwoju morskiej farmy wiatrowej Bałtyk 1. Spółki podpisały umowę na doradztwo w zakresie prac projektowych oraz uzyskania kompletu pozwoleń na budowę. Bałtyk 1 to projekt największej farmy wiatrowej w polskiej części Morza Bałtyckiego i zarazem najbardziej zaawansowany projekt tzw. drugiej fazy rozwoju sektora offshore wind w Polsce.
Equinor i Polenergia z bardzo ważnym kontraktem na statki instalacyjne dla projektów Bałtyk 2 i 3
Equinor i Polenergia podpisały bardzo ważny kontrakt dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Po zamówieniu turbin, fundamentów oraz kabli morskich i lądowych, obie spółki podpisały niezwykle istotną umowę na statki instalacyjne. Statki posłużą do transportu i instalacji na morzu 100 ogromnych turbin wiatrowych.